Kiralık Beton Nem Alma Makinesi

Kiralık Beton Nem Alma Makinesi

Kiralık Beton nem alma makinesi günümüz teknolojisinin bizlere sunduğu en önemli teknolojik cihazlardan birisidir.

Beton nem alma makinası sayesinde inşaat sektöründe en çok dert yanılan beton kurutma işlemi çok kısa süre içerisinde ve zahmetsizce tamamlanmakta böylelikle inşaat süreleri de kısalmaktadır.

Beton nem alma makinesi kiralama firması olarak bizimle iletişime geçip beton kurutma cihazı kiralama talebinizi iletmenizin ardından cihaz adresinize kadar yola çıkarılmakta ve mümkün olan en kısa süre içerisinde tarafınıza teslim edilmektedir.

Beton nemi alma işlemi geçmiş dönemlerde pek çok soruna ve pek çok ayrı işe sebep olmaktaydı.

Betonun üzerinde birikmiş olan nemi alabilmek için birden fazla uygulamayı aynı anda yapmak gerekir ve bu uygulamaların çoğundan da istenilen sonuç alınamaz inşaatlar zamanında hiçbir şekilde teslim edilemezdi.

Beton kurutma cihazının hayatımıza girmesinin ardından inşaat işlemlerinin içerisinde en can alıcı iş olan beton kurutma işlemi çok kısa sürede, istenilen kalitede ve sağlıklı bir şekilde yapılabilir konuma gelmiştir.

Kurutma cihazı beton üzerinde bulunan nemi yoğunlaştırma mantığına dayalı olarak çalışmaktadır.

Yüksek sıcak hava üfleme gücüne sahip olan bu cihazlar beton atım işlemi sonrasında nemli kalmış alanlara sıcak hava üfleyerek nemi suya dönüştürmekte ve ortamdan uzaklaştırmaktadır.

Kurutma cihazlarının bir diğer sahip olduğu özellik ise ara vermeden çalışma özelliğidir. Bu özellik sayesinde geniş alanlarda bulunan beton zeminler, duvarlar, tavanlar kısa süre içerisinde kurutulabilmektedir.

Cihazın bu özelliğini kullanabilmek için cihaza dahil olan depoya bir tahliye hortumu takılmakta ve bu hortum sayesinde cihazın deposunun dolmaması sağlanmaktadır.

Böylelikle cihaz ara vermeden çalışabilmekte ve kurutma işlemini hızlandırabilmektedir. Firmamız cihaz parkuru içerisinde bulunan kurutma cihazlarının tamamında bu özellik bulunmakla birlikte, firmamızın cihazları bu özelliği kullanırken en küçük bir performans düşüşü yaşamamaktadır.

Kurutma cihazı satışı ve kiralamasını yapmakta olan firmamızın bünyesinde farklı beton kurutma kapasitelerine sahip olan kurutma cihazları bulunmaktadır. Bu cihazların tamamı taşınabilir cihaz olması sebebiyle özellikle yüksek alanlarda yapılacak kurutma işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Cihazlarımızda bulunan kauçuk tekerlekler taşıma esnasında betonda herhangi bir iz bırakmadığı gibi, taşıma içinde sadece bir itme gücüne ihtiyaç duymaktadır.

Beton nem alma makineleri kullanım alanları olarak sadece inşaatlarda kullanılmamaktadır. Apartman daireleri, apartman dış cepheleri, müstakil evler, işyerleri, hastaneler, garajlar gibi pek çok toplu yaşam alanında kullanılabilecek kapasite ve dış görünüşe sahip kurutma cihazları firmamız bünyesinde bulunmaktadır.

Özellikle insan giriş çıkışının çok olduğu toplu yaşama alanlarında sıcak ve soğuk hava dengesi çok kısa süreler içerisinde değişebildiğinden dolayı bu tarz alanlarda nemlenme fazlasıyla hissedilebilmektedir.

Nemlenme kendisini öncelikle duvarlarda, tavanlarda ya da tabanlarda ıslaklık ile belli etmekte ilerleyen dönemlerde ise hissedilir derecede kötü bir koku ve görülebilecek düzeyde kötü bir görüntü ile rutubetlenme olayının yaşanmasına sebep olmaktadır.

Bu nedenle toplu yaşama ve kullanma alanlarında nem dengesini sağlamak için daimi olarak kullanılması gereken beton nem kurutma cihazlarını firmamız aracılığı ile satın alabilir ya da sorununuzu çözüme kavuşturmak için günlük olarak kiralayabilirsiniz.

Kiralık Beton nem alma makinesi yaşama alanlarında normal inşaat alanlarında kullanıldığı yöntemden biraz daha farklı bir yöntem ile kullanılmaktadır. Bu yöntem farklılığı uygulama açısından değil, uygulama öncesinde yapılması gereken işlemler açısından farklılık göstermektedir.

Yapımı tamamlanmış ve yaşam alanı olarak kullanılmaya başlanmış alanlarda nemlenme olayı ile karşılaşıldığında öncelikle bunun sebebinin bulunması, bu sebebin çözüme kavuşturulması sonrasında beton nem kurutma cihazı yardımıyla nemlenmiş alandan nemin uzaklaştırılması çalışmalarının yapılması gerekmektedir.

Eğer nemlenme sebebi çözüme kavuşturulmadan kurutma cihazı yardımıyla beton nemi kurutulmaya çalışılırsa mevcut olan nem o an için kuruyacak ortamdan yok olmuş gibi davranacak ancak kısa bir süre sonra tekrar kendisini hissettirecektir. Bu nedenle sorun çözüldükten sonra kurutma cihazı ile kurutma işleminin yapılması çok daha uygun olmaktadır.

Beton nem alma makinesi firması olarak tarafımızdan kiraladığınız kurutma cihazlarını kullanım sırasında yaşayacağınız her türlü sıkıntı için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Firmamız sadece kiralama hizmeti değil aynı zamanda servis ve bakım hizmeti de vermektedir.

Beton kurutma işleminde kurutma cihazının kullanımı sırasında farklı aparatlar gerekebilmektedir. Firmamız tarafından cihaz kiralama işlemi sırasında bu aparatların size ulaştırılması gerekmektedir. Firma personellerimizden bu aparatları mutlaka talep ediniz.

Kiralık Beton nem alma makinesi sayesinde beton üzerinde ıslaklık, nemlenme ve rutubetlenme sorunlarına kısa sürede çözüm bulunmakta ve kurutma cihazı ile kurutulan binalarda bu tarz sorunlara daha az rastlanmaktadır.