Yapı Kurutma

Yapı Kurutma

Yapı Kurutma gerek inşaat firmaları için gerekse de yapıyı kullanacak olan kişilerin daha sağlıklı bir şekilde yapıda yaşamlarını sürdürebilmeleri için yapılması gerekli olan bir işlemdir.

Yapı nemi kurutma için teknolojinin bu denli gelişmediği zaman dilimlerinde güneşin sıcaklığından ya da elektrikli ısıtıcılardan faydalanılırdı. Bu şekilde yapılan kurutma işlemi aylar sürdüğü için yapıların inşaatı bir türlü tamamlanmazdı.

Ancak günümüzde teknolojinin de gelişimi ile birlikte üretilen yapı kurutma cihazı sayesinde kurutma işi aylarca sürmemekte alanın büyüklüğüne göre değişen zaman dilimlerine bağlı olarak maksimumu 1 ay içerisinde tamamlanabilmektedir.

Yapının kurutulma işleminin düzgün ve kontrollü bir şekilde yapılmaması ilerleyen dönemlerde yapıda istenmeyen bazı nemlilik olaylarının görülmesine sebep olabileceği gibi yapı üzerine uygulanacak olan diğer uygulamaların da işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirememelerine neden olacaktır.

Ülkemizde genelde inşaat çalışmalarına yaz aylarında başlanılmakta ve bu çalışmalar kış aylarına varmadan bitirilmeye çalışılmaktadır.

Bunun en önemli sebebi ise ülkemizin kış aylarında hemen hemen her bölgede yağmurlu bir iklime sahip olmasıdır.

Yapılar inşaat aşamasında her ne kadar suya gereksinim duysalar da özellikle duvar ve zemin kısımlarının su ile teması halinde binanın işlevselliği ortadan kalkacak ve nem sorunu ile baş başa kalınacaktır.

Bu sebepten dolayı ülkemizde inşaatlar kış aylarında zorunlu kalmadıkça yapılmamaktadır.

Kış aylarında yapılan bir inşaatta kurutma işlemini yapabilmek çok zor ve bir o kadar da maliyetli bir iş olmaktaydı.

Ancak hayatımıza giren kurutma cihazı sayesinde artık yaz – kış demeden inşaat, tadilat ve yenileme çalışmaları rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu cihazlar zorlu hava şartlarında da kurutma işlemini layığı ile yerine getirmekte ve gerçekten sağlıklı bir kurutma işlemi gerçekleştirmektedirler.

Kurutma cihazları sadece inşaat halinde olan yapılarda değil, inşaatı tamamlanmış olan ancak sonradan nemlenme sorunu ile karşı karşıya kalmış olan yapılarda da kullanılmaktadır.

Nemli yapı kurutma uygulaması dediğimiz bir uygulama sayesinde inşaatı tamamlanmış ve yaşam alanı olarak kullanılan yapılarda oluşan nemlenmeyi tahmin edilen süreden çok daha kısa bir süre içerisinde üstelik yaşam alanı olarak kullanılmasına engel teşkil etmeden kurutma cihazı aracılığı ile kurutulmaktadır.

Kurutma cihazı nemlenmiş alanda bulunan fazla nemi ortamdan uzaklaştırmak için yoğunlaştırma yolunu kullanmakta olup, su haline getirdiği nemi deposuna emmektedir.

Bu işlemi yaparken yüksek bir üfleme gücü kullanan kurutma cihazı aynı zamanda saatlerce durmadan çalışma özelliği ile alanda bulunan nemi kısa sürede suya dönüştürmekte ve ortamda nem dengesini sağlamaktadır.

Yapı kurutma işlemi yapılırken kontrollü ve titiz bir şekilde yapılmalı, acele edilmemelidir. Kurutma cihazı doğru yere konumlandırılmalı ve kurutma işlemi yapılacak alan büyük bir alan ise parsel parsel bölünerek bu işlem gerçekleştirilmelidir.

Bu şekilde yapılan kurutma işlemi son derece sağlıklı olmakla birlikte binanın ilerleyen zamanlarda nemlenme olasılığı oldukça düşük bir ihtimal olmaktadır.

Yapı kurutma firması olarak kurutma cihazları satışı ve kiralaması yapmaktayız. Firmamızdan cihazlarımızı dönemsel çalışmalarınızı için kiralayabilir ve kurutma işleminizi bütçenizi sarsmayacak bir şekilde çözebilirsiniz.

Kiraladığınız cihaz adresinize kadar getirilmekte ve kullanımı hakkında gerekli bilgiler verildikten sonra cihaz çalışır bir şekilde tarafınıza teslim edilmektedir.

Yapı kurutma firmaları genelde müşterilerinin adreslerine cihazları satın almadıkları sürece teslim etmemektedirler.

Firmamız müşteri memnuniyeti ve devamlı çalışma stratejisi üzerine kurulmuş olan kurumsal bir firma olduğu için müşterilerinin sorunlarını mümkün olan en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturabilmek için çalışmaktadır.

Yapı kurutma işi bir yapı için olmazsa olmaz işlemlerin başında gelmektedir. Yapının uzun yıllar boyu işlevini kaybetmeden ayakta durması için kurutma cihazı yardımıyla kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

Kurutma cihazı aracılığı ile kurutulan bir yapının nemlenme olayı ile karşılaşma olasılığı çok düşük bir ihtimal olmakla birlikte yapı üzerine uygulanan diğer uygulamalarda kurutma işlemi sonrasında işlevlerini maksimum derecede yerine getirebilecek bir konuma gelmektedirler.

#yapıkurutma #yapınemkurutma #yapınemkurutma #ıslakyapıkurutma #nemliyapıkurutma #yapıkurutmacihazı

YAPI KURUTMA