Türkiye'nin Her Yerine Beton Nem Alma Kurutma Cihazı Kiralama Hizmeti

Alçı Kurutma

Alçı Kurutma

Alçı kurutma işlemi inşaat sektöründe yapıların iç tarafında uygulanması zorunlu olan işlemlerden bir tanesi olup inşaat devamlılığı açısından hızlı bir şekilde kurutulması gerekir.

İnşaat sektöründe binaların yapım aşamasında uygulanan sıva’nın uzun süre sağlam bir şekilde kullanılabilmesi için mutlaka kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

Bina yapım ve onarım aşamasında kullanılan alçılar eski zamanlarda güneş ısısından yardım alınarak kurutulmaya çalışılırdı.

Ancak bu işlem oldukça uzun sürmekteydi. Alçı kurutma işlemi aynı zamanda elektrikli ısıtıcılar yardımıyla da yapılmaktaydı.

Ancak bu iki yöntem sıvanın sadece kısa süreliğine toparlanmasını sağlıyordu.

Alçı kurutma cihazı, sıvı halde bulunan alçının üzerinde yer alan nemi emerek içine hapsetmektedir.

Bu şekilde alçı kurutma işlemleri alçı kurutma cihazları tarafından kısa zaman içerisinde kurutulmaktadır.

Alçı yapılan alan ne kadar büyük olursa olsun alçı kurutma cihazları hiç ısınmadan çalışabilir ve herhangi bir risk doğurmaz.

Alçı kurutma cihazı aracılığıyla alçının yapıldığı bölge sağlamlığını, uzun süre muhafaza edebilmektedir.

Alçı kurutma cihazları yüksek üfleme teknolojisine sahiptir. Aynı zamanda ağır çalışma koşullarına uyum göstermektedir.

Hiç durmadan çalışabildiği için alçı kurutma işleminin aciliyeti olan inşaat sektöründe herkes tarafından kullanılmaktadır.

Alçı kurutma işlemi yapılmadığı zaman alçı kendi kendine kurusa dahi bir süre sonra kırılmaya başlayarak renk değiştirmektedir.

Renk değişikliği ise alçının kullanılmaz hale gelmesine neden olmaktadır. Bu durumda boyalı duvarlar nemden şişmeye ve dökülmeye başlamaktadır.

Alçının bu denli kullanılmaz hale gelmesi, alçının bozularak yeni bir masraf çıkarmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda ortaya çıkardığı kötü görüntüyle moral bozukluğuna neden olmaktadır.

Kalın alçı tabakalarının kendi kendine kuruması oldukça zaman almaktadır. 

Bu nedenle kullanacağınız cihazın hiç durmadan çalışması gerekmektedir. Bu da satın alacağınız nem alma cihazının kalitesine bağlıdır.

Alçı kurutma hizmeti, alçı yapıldığı andan itibaren mutlaka alınmalıdır. Alçı kurutma işleminde, alçınızın üzerinde ne kadar su kalıp kalmayacağına alçı kurutma cihazınız karar verecektir.

Alçı kurutma cihazları elektrikli ve mazotlu olmak üzere ikiye ayrılır.

Ancak her ikisi de aynı görevi görmektedir.  Alçı kurutma cihazları daha sonra nemlenen alçılar içinde kullanılabilir.

Alçı kurutma cihazlarının görevi sadece alçı üzerindeki nemi ortadan kaldırmak değildir.

Aynı zamanda alçının üzerinde meydana gelen şekil bozuklukları ve renk bozukluklarını da gidermektedir. Bu da cihazın alçıyı kısa sürede kurutmasından kaynaklanmaktadır.

Alçı kurutma cihazları yüksek güvenlik önlemleriyle donatılmış bir cihazdır.

Nitekim alçı kurutma cihazlarının motoru yaşanabilecek en büyük kazalarda dahi yanmamaktadır. Zorlu çalışma şartlarında dahi herhangi bir arıza problemi yaşanmamaktadır.

Alçı kurutma firması olarak sizlerin ihtiyacı olan alçı kurutma cihazlarını temin ediyor ve yapılarınızın daha sağlam olması için hizmet veriyoruz.

Daha sonra alçılarda yaşayabileceğiniz problemlerin en aza inmesi için sizlere alçı kurutma cihazlarının kullanımı hakkında bilgi veriyoruz.

Sizler de alçılarınızın kısa süre içerisinde kurumasını istiyorsanız bizlerle iletişime geçerek bu yüksek performanslı cihazların sahibi olabilirsiniz.

#alçıkurutma #alçınemkurutma #ıslakalçıkurutma #alçıkurutmaişlemi

ALÇI KURUTMA

( Toplam : 192 Puan ) ( Oyveren : 138 Kişi ) ( ortalama : 35  Puan )
  • Bizimle Bağlantıda Kalın :
  • Alçı kurutma işlemi inşaat sektöründe yapıların iç tarafında uygulanması zorunlu olan işlemlerden bir tanesi olup inşaat devamlılığı açısından hızlı olmaktadır.
  • Alçı Kurutma